PROJEKT: ANNA MARIA SOKOŁOWSKA

http://amsokolowska.pl

Z Anią poznaliśmy się przez Facebook’a. Nasza rozmowa nie wyglądała jak typowe działanie na zimnym rynku, czyli „cześć Aniu, spójrz co dla Ciebie mam”. Trafiliśmy na siebie poprzez jedną z inicjatyw, która wymagała od nas odpowiedzi na pytanie „Co dobrego Cię dzisiaj spotkało?”. Grupa liczyła niewiele osób, ale zaangażowanie i wsparcie było na najwyższym poziomie. Na takich etapie relacji, większość ludzi chce znać coś więcej niż tylko twoje imię i nazwisko. W taki oto sposób dowiedzieliśmy się, że Ania jest architektem, który od 10 lat prowadzi Pracownie Projektową Dragon Art. Weszliśmy na jej stronę www i nasza pierwsza myśl to „kurczę, można lepiej”. Jej projekty były na bardzo wysokim poziomie, ale sposób w jaki prezentowała swój dorobek, wymagał poprawy. Z dalszej rozmowy okazało się, że w 2015 roku jeden z jej projektów otrzymał nagrodę na międzynarodowym konkursie. Wtedy padło pytanie „Aniu, czy nie zastanawiałaś się kiedyś nad rebrandingiem i zmianą strony”. Na co ona odpowiedziała, że jej strona ma dopiero 2 lata, ale jeden z jej znajomych powiedział jej niedawno, że ona nie jest Dragon Art, ona jest Anna Maria Sokołowska. Ziarno zostało zasiane.

Tak 10-letnii biznes Ani zyskał nowy wizerunek. Dla wielu przedsiębiorców takie działanie to istne szaleństwo, które wiąże się z dużym ryzykiem. Przecież nikt do końca nie wie, jaki będzie odbiór takiej zmiany.

W 2009 PepsiCo zapłaciło 33 milionów dolarów za nieudaną lekcję rebrandingu. Pepsico postanowiło wtedy, zmienić opakowanie swojego pomarańczowego soku Tropicana. W dwa miesiące sprzedaż spadła o 20%, co spowodowało szybki powrót do poprzedniej wersji.

W przypadku rebrandingu pracowni Dragon Art, zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Dla nas największą nagrodą była jej poranna wiadomość – „słuchajcie jest 9 rano, a na mojej skrzynce są trzy nowe zapytania o projekty wnętrz”.

PROJEKT LOGO po lewej poprzednia wersją po prawej nasza nowa

POPRZEDNIA STRONA INTERNETOWA wykonana prze inną firmę

PROJEKT RESPONSYWNEJ STRONY INTERNETOWEJ wykonany przez nas

PROJEKT WIZYTÓWKI

ANIMOWANE INTRO